We're building the future. We're building a rc rally.

Rallye Force

RC Rally Slovinsko 2019

Rally se konala 3.8.2019 ve Slovinské Vipavské dolině. Jeli jsme společně s týmem Rc iAutodily motorsport, pomoc rozvíjet domácí RC rally.

Po dlouhé a náročné cestě nás přivítali pořadatelé, v příjemném sportovním areálu. Čekal na nás doprovodný program, výborné občerstvení a krásná rychlá asfaltová trať. Dále byly k vidění benzínové buggy a nechyběly ani ostré rally speciály jako například Lancia Delta HF Integrále. Jediné co nikdo neovlivní je počasí, a tak se stalo že hned druhou rychlostní zkoušku přerušil déšť. Trať jsme společnými silami nakreslili znova, avšak druhý déšť jí smazal nadobro.

Hnedka při přípravě auta na shakedown přišel první problém. Michal měl problém s upevněním předního diferenciálu na nově upraveném podvozku. Tento problém byl vyřešen až příliš pozdě. U Dominika vše vypadalo v pohodě, jenže při shakedownu odešlo převodové kolo. Muselo se vejít kolo jiného rozměru což znamenalo, náročnou úpravu podvozku.

Nejrychlejším byl Honza Bednář z iAutodílů a hnedka za ním se umístil týmoví kolega Jan Kňákal. Třetí příčku si vybojoval místní Dejan Justin. Veliká škoda pro Michala, který držel krásnou třetí příčku jenže ho dostihly technické potíže s předním diferenciálem. Vlivem opravy nemohl odstartovat do RZ 4. Po 4. rychlostní zkoušce začalo znova pršet a závod byl zrušen. Michal tak nedostal šanci ztrátu dojet a skončil na předposledním místě. Dominik se i přes problém v první rychlostní zkoušce, kdy se mu uvolnil přijímač, který zasekl řízení, umístil na krásném sedmém místě.

Jako další závod čeká náš tým 1.9. Mistrovství České Republiky v Humpolci. Máme tedy před sebou dost práce s úpravou podvozků. Hned další týden 7.9. následuje Trotina RC rally 2019, kterou spolupořádáme.